Community

Sendungsmachende

Zekeriya Akay

Radyo ATA

Nurten Simsek

Radyo ATA

Kocher Gül

Radyo ATA

Ilknur

Radyo ATA

Giorgio Cortezis

Radyo KYMA

Emanuel Bompanidir

Radio KYMA

Bülent Sarigöl

Radyo ATA

Ali-Osman Köseciogullari

Radyo ATA

Monia Sanso

Pendolino

Bruno Schlatter

NoseNoise

Kira Spielmann

Prusik

Andreas Trottmann

Krach

Bik Merz

Dammbruch

Erik Bergevoet

Soul Time

Daniel Vizentini

BrasiLicious

Claudia Kayrooz

Sound Dog

Sylvain Agnithey

Fenêtre sur l'Afrique

Roman Deppeler

Reggae/Dancehall

Patric West

Un-Tipi-cal

Franziska Monnerat

Pitch

Sebastian Jecklin

ProgRadio

Tesfu Mehari

Fenewe Radio

Tesfu Woldeselassie

Yetesfa Dimts

Migi Keck

Gideon Sound

Resu Rütti

Dammbruch

Michele Puleo

Pendolino

Sämi Steiner

Dammbruch

Giorgio Rudi

Funkymania

Andjelka Krasojevic, Tanja Radojevic

Radio KRUG

Tristan Scherer

Chillax

Ursina Mühlethaler

Prusik

Mirjam Meier

Prusik

Jonathan Bösch

Prusik

Marco Gyger

Radieau Chapeau

Michael Küng

Der Medienwegweiser

Yasmin Salman

Venus Vibes

Samuel Schmid

Dub Special

Sandro Notaro

Pendolino

Gianfranco Bosoni

Pendolino

Jamshid Husseini

Payam Azadi

Simon Chiozza

Nuit noire

Corinna Nobel

Nobel Beats

Natasha Varisco, Anouk Ineichen

Generation Why

Roger Wetli

Metal

Mirnaet Tutnjic

StudioB

Simon Kälin

Simons Stunde

Rockslave, Metalrose, Rocknrolla

Rock-LoungeRock-Station

Cédric Wermuth

Wermuth fragt

Noah Bienz

Music Box

Peter, Silvio, Daniela

Happy Radio

Alex, Osmar, Pius

Blüetestaub

Dölf Keller

Der flotte Dreier

Silvio Rauch

Der flotte Dreier

Stefan Sommerhalder, Mathias Aeschlimann

SlackJackerz

Team

Orion Binakaj

Assistent Musikredaktion

Benedikt Fischer

IT Allrounder

Christoph Küng

Fundraising & Projekte

Gian Lindenmann

Programmassistenz

Sämu Loosli

Leitung Technik

Karin Merkli

Buchhaltung & Administration

Franziska Monnerat

Ausbildungsleitung

Jürg Morgenegg

Geschäftsführer

Yannick Pauli

Programmassistenz

Patrick Righi

Musikredaktor

Rolf Schöner

Programmleitung

Sandra Tayert

Head of Music

Praktikantin & Praktikanten

Fabian Egger

Riccardo Cicchetti

Mayra Schmidt

Vorstand IG Regionalradio

Simon Kälin

Michele Puleo

Resu Rütti

Fernanda Sanches

Sämi Steiner

Verwaltungsrat

Daniela Hallauer

Verwaltungsratspräsidentin

Lukas Weiss

Ruben Meier

Fabian Koch

Agustin Sanchez

Giulia Meier

Kanal K
Auf Sendung:
23:00 - 06:00
Danach:
06:00 - 18:00